SİNCAN İFTAR MEKANLARI – ANKARA

blog yazısı ekle !

SİNCAN İFTAR MEKANLARI – ANKARA

Sincan, Ankara'nın en kalabalık ve metropol ilçelerinden bir diğeridir. Ankara'nın eşsiz güzelliğini, kendince ve kendine has özellikleri ile yansıtan bu ilçe Ramazan ayının gelmesi ile birlikte manevi bir güzelliğe bürünmüştür..

Validebağ Cafe Restaurant - Ankara İftar

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi 61. Sokak 2. Etap (Yunus Emre Parkı içi ) 3/A Eryaman-Ankara


Ramazan ayı kardeşlik ve paylaşma ayı olduğu bilinmekte ve herkes buna uygun olacak şekilde davranmaktadır. Sincan iftar mekanları – Ankara'da da yapılmak istenen tam da budur. Yani Ramazan ayının gelmesi ile birlikte herkesin birlikte iftar yapabilmesi amaçlanmıştır. Böylece paylaşma ve kardeşlik duyguları pekiştirilmek amaçlanmıştır. Bu sebeple gerek Sincan iftar mekanları – Ankara gerek ise belediye ve vakıflar aracılığı ile toplu iftar mekanları hazırlanarak Ramazan aynın manevi atmosferinden tam manasıyla feyz alabilmek ve Allah'ın rızasını kazanmak asıl amaçtır.

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte tüm Müslümanlarda bir sevinç, heyecan ve coşku olur. Nitekim bu duygular Yüce Yaratan Rabbimizin bize verdiği müjdeler ve Ramazan ayını iyi değerlendirenlerin ödüllendireceği ve geçmiş günahlarının affedileceği müjdesidir. İşte tüm bu sebeplerle Ramazan ayının Müslümanlar için diğer aylardan çok daha farklı ve önemli bir yeri vardır. Bu sebeple Ramazan ayı için on bir ayın sultanı denilmektedir. Tabi bu arada başta oruç olmak üzere diğer farz ve nafile ibadetlere de aynı ölçüde dikkat etmek gerektiğini de eklememiz gerekir. Oruç demişken biraz daha detaylı olarak bu konuya değinmekte fayda vardır. Çünkü oruç tutmanın birçok amacı vardır. Nitekim oruç tutmanın ilk; amacı durumu olmayanları, yokluk ve ihtiyaç sahiplerinin hallerinden anlamaktır. Bu sebeple Rabbimiz de bizlere iftar yapmayı ve oruç tutanlara da iftar ettirmeyi öğütlemektedir.

Peygamber efendimiz ise birçok hadis-i şeriflerinde yine oruç, Ramazan ayı ve iftar için birçok önemli açıklamalar yapmış ve öğütler vermiştir. En çok ta oruçlu bir kişiye iftar yaptırmanın büyük sevabına değinmiştir. Oruç tutmanın diğer bir fazileti ise nefsi terbiye etmek, nefsi arzu ve isteklere gem vurabilmeyi öğretmektir. İşte tüm bu sebeplerden dolayıdır ki iftar yapmak oldukça önemlidir. Tabi iftar yaparken de paylaşma ve başkalarının da bu nimetlerden faydalanabilmesi sağlamak gerekiyor. Sincan iftar mekanları – Ankara'da herkesin iftar edebilmesi sağlanmaktadır.

Her sene Ramazan ayında kurulan Sincan iftar mekanları – Ankara, bu sene de yine Ramazan ayını gelmesi ile birlikte kuruldu ve sadece ülkemizde değil, aynı anda birçok ülkede Müslümanları için de gönül köprüleri adıyla iftar yaptırılmaktadır. Sincan iftar mekanları – Ankara haricinde, üç farklı ülkede ve 4 yerde yaklaşık 14 bin kişi için iftar hazırlıkları yapılmasına ve iftarda tüm Müslümanlarla aynı sofraya oturulmasına vesile olmaktadır. Önemli olan iftarı toplu bir şekilde açmak ve ekmeğinizi herkesle bölüşebilmektir. Yani kardeşlik ve paylaşabilme duygusu Ramazan ayının en temel şartıdır ve Sincan iftar mekanları – Ankara'da da bu şartlara oldukça önem verilmektedir.

Az önce bahsettiğimiz gibi iftar paylaşma anlamına gelmektedir. Bu sebeple de Sincan iftar mekanları – Ankara'da herkese hitap edebilecek iftar mekanları hizmet vermektedir. Herkesin durumuna ve bütçesine uygun iftar menüleri hazırlanarak daha çok kişinin toplu bir şekilde iftar yapabilmesi hedeflenmiştir. Ayrıca Sincan iftar mekanları – Ankara'yı birkaç iftar mekânından ibaret olarak düşünmek yanlış olacaktır. Ankara Sincan'da, hem rezervasyon yaptırarak gidebileceğiniz iftar mekanları bulunmakta hem de belediyelerin, vakıfların ve hayır sahiplerinin organize ettikleri iftar mekanları bulunmaktadır. Zaten burada amaç yemeği paylaşmak ve hep birlikte iftar yapabilmektir. İşte bu sebeplerden dolayı Sincan iftar mekanları – Ankara'yı sizler de tercih ederek bu kalabalık ve manevi duyguların zirveye ulaştığı yerlerde bulunabilirsiniz.