DİKMEN İFTAR MEKANLARI – ANKARA

blog yazısı ekle !

DİKMEN İFTAR MEKANLARI – ANKARA

Ankara'nın önde gelen semtlerinde biri de dikmendir. Dikmen semti, Çankaya'ya bağlıdır. Çankaya o kadar geniş bir ilçedir ki her yazımızda ayrı bir semtinden bahsettik. Bu yazımızda dikmen semtini ayrıntıları ile inceleyeceğiz. Çankaya'ya bağlı her semt çok gelişmiştir. Dolayısı ile dikmende gelişmiş ve yaşam standartları yüksek bir semttir. Eğitim seviyesi, ekonomik seviyesi, kültür seviyesi yüksek bir semttir. Bu durumda sosyo-kültürel faaliyetler oldukça yaygındır. Dikmen ayrıca dini açıdan çok sayıda yapıya da sahiptir. Cami, mescit gibi. Bu da insanların dinine olan bağlılığını göstermektedir. Ayrıca dikmen de Ramazan ayı boyunca oruç tutan insan sayısı fazladır. Yani dikmen diğer semtlere örnek konumdadır.

Dafne Hotel - Ankara İftar

Balgat

devamını oku... Adres: Çiğdem Mahallesi 1545. Sokak No:7 Balgat-Ankara

Mardin Konağı - Ankara İftar

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 448. Cad. No: 10/A Çankaya-ANKARA

Fige Restaurant & Jazz House - Ankara İftar

Çankaya

devamını oku... Adres: Pr. Dr. Aziz Sancar cad. ( eski Abdullah Cevdet sok.) No:15 Çankaya-Ankara

Kalaylı Restoran - Ankara İftar

Çukurambar

devamını oku... Adres: Ufuk Üniversitesi Caddesi The Paragon İş Merkezi 2/A-2 Çukurambar-Ankara

Behzat Oran - Et Balık Mangal - Ankara İftar

Oran

devamını oku... Adres: Yukarı Dikmen Mah. 630. sok. No:7 Oran-Ankara

Marco Pascha Çukurambar - Cafe de Marco - Ankara İftar

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Hayat Sebla Evleri No:30/ B Çukurambar-Ankara

Rıfkı - Et Balık Mangal - Ankara İftar

Balgat

devamını oku... Adres: Türk Ocağı cad. No: 76/10 Balgat-Ankara

Behzat Subaşı - Ankara İftar

Çankaya

devamını oku... Adres: Üsküp Caddesi (eski Çevre sok.) 11/A Çankaya-Ankara​


Ramazan ayında kimi insan açlığı kimi insan susuzluğa dayanamaz. Açlık ve susuzluk yaşanılmazsa Ramazan ayı bir anlam kazanmaz. Çünkü açların ve fakirlerin halinden anlamak için de oruç tutulur. İftar ile nimetlerin değerini anlayıp çokça şükrederiz. İftar sofrasında açlık ve susuzluk gibi ihtiyaçlar için yemek yemek gerekir. İftar için evde kalmayı tercih edenler olduğu gibi yeni mekanlar keşfetmek isteyen insanlarda mevcuttur. Açlık ve susuzluk gibi ihtiyaçları iftarda en iyi şekilde gidermek için dikmen iftar mekanları – Ankara ile müşterilere çeşitli hizmetler sunulmaktadır. Yemek kültürü, damak zevki kişiden kişiye göre değişmektedir. İster diğer aylarda ister Ramazan ayı da olsa müşterilerin bu isteklerine cevap verecek mekanlar mevcuttur. Dikmen iftar mekanları – Ankara ile zengin mekân sayısı ile müşteriler yoğunluk nedeni ile kapıdan geri dönmek zorunda kalmıyor. Hem mekân sayısı fazla hem de mekânın müşteri ağırlama kapasitesi oldukça geniştir.

Eş, dost, aile, akraba, arkadaş kısacası sevdikleriniz ile bir araya gelerek büyük bir sofranın etrafında buluşmak, ramazana özgü lezzetlerin yanı sıra değişik lezzetler de tatmak istiyorsanız dikmen iftar mekanları – Ankara'yı tercih edebilirsiniz.

Ankara'nın neresinde olursanız olun oturduğunuz binaya yakın mekân bulmak çok kolay. Aynı durum dikmen semti içinde geçerlidir. Hele de Ramazan günlerinde özel yemekler yemek, Ramazan eğlencelerine katılma gibi bir plan tasarlıyorsanız oruçluyken mekân aramak zordur. Evinize ya da bulunduğunuz noktaya en yakın dikmen iftar mekanları – Ankara'ya gelebilirsiniz. Dolayısı ile ulaşım konusu ve konum açısından da semtin en uğrak noktaları üzerindedir. Çünkü Ankara büyük bir şehir olmasından dolayı ilçeleri ve semtleri de büyüktür. Eğer Ankara'ya henüz yabancıysanız mekanları tanımıyorsanız size tavsiye olarak dikmen iftar mekanları – Ankara'yı önerebiliriz.

Ankara'yı keşfetmeye dikmen iftar mekanları – Ankara ile başlayın. Çünkü yemek kültürü, mekanları ve dikmen manzarası gibi pek çok konuda sizlere yardımcı olacaktır. Aynı zamanda yeni yerler tanıyarak sonraları için bilgi ve deneyim sahibi olmak mutluluk vericidir. Çünkü Ankara, okul hayatından, iş hayatından ibaret bir şehir değildir. Dini inançların da değer bulduğu, bu inanların gereğinin yapıldığı şehirdir. Mesela Ramazan ayı. Camiler, mescitler görselliği ile ön plana çıkarken oruçluların damaklarını şenlendiren zengin sofralara sahip mekanlarda vardır. Dikmen iftar mekanları – Ankara yukarıda bahsi geçen mekanlara sahiptir. Bütün müşterilerini en iyi şekilde ağırlayarak mekândan memnun ayrılmasını sağlamaktadır.

Dikmen iftar mekanları – Ankara, hizmet konusunda hiçbir kusur ya da soruna yer vermemektedir. Dolayısı ile iftar süresince her siparişiniz belirli bir düzen içerisinde masanıza getirilmektedir. Uzun süreli bekleyişler iftar masasında da devam ediyor diye anılan mekanların aksine iftar sofrasında hizmet oldukça hızlıdır.

Dikmen iftar mekanları – Ankara, zamandan da tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Sokak sokak boş mekân aramak yerine gireceğiniz ilk dikmen iftar mekanları – Ankara ile kendiniz için uygun bir masa hemen hazırlanacaktır.