ANKARA'DA İFTAR YAPABİLECEĞİNİZ RESTAURANTLAR

blog yazısı ekle !

ANKARA'DA İFTAR YAPABİLECEĞİNİZ RESTAURANTLAR

Ramazan'ın huzur ve bereket ile gelmesi, pek çok hanede geniş sofralar kurularak akrabalar, komşular bu sofralarda bir araya gelmektedir. Evlerde iftar yapmanın dışında bir de Ankara'nın çeşitli semtlerinde yer alan mekanlar ile damaklar da şenlenmektedir Ankara'da iftar yapabileceğiniz restaurantlar gidilmesi gereken mekanların hepsine ev sahipliği yapmaktadır.

Fige Restaurant & Jazz House - Ankara İftar

Çankaya

devamını oku... Adres: Pr. Dr. Aziz Sancar cad. ( eski Abdullah Cevdet sok.) No:15 Çankaya-Ankara

Lale Restoran - Ankara İftar

Ostim

devamını oku... Adres: Başkent Bulvarı No:4 Ostim-Ankara

Asmalı Balkon - Ankara İftar

Mustafa Kemal Mahallesi

devamını oku... Adres: 2120. Cadde 14/B-C Mustafa Kemal Mahallesi-Ankara

MiCocina Kitchen Patisserie - Ankara İftar

Eskişehir Yolu

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2079. Sokak Via Green İş Merkezi No:2/C 8-9 Eskişehir Yolu-Ankara

Bedri Usta - Ankara İftar

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2760. Cadde No:25 Çayyolu-Ankara

Agapi Balık Restoran - Ankara İftar

İncek

devamını oku... Adres: Kızılcaşar Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı No:184 İncek-Ankara

Kalaylı Restoran - Ankara İftar

Çukurambar

devamını oku... Adres: Ufuk Üniversitesi Caddesi The Paragon İş Merkezi 2/A-2 Çukurambar-Ankara

Neyzen Restoran - Ankara İftar

Kavaklıdere

devamını oku... Adres: Atatürk Bulvarı No:211/6-7 Kavaklıdere-Ankara

Behzat Oran - Et Balık Mangal - Ankara İftar

Oran

devamını oku... Adres: Yukarı Dikmen Mah. 630. sok. No:7 Oran-Ankara

Kalkan Balık Restaurant - Ankara İftar

GOP

devamını oku... Adres: Attar Sokak No:8 GOP-Ankara

devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi 2118. Cadde No:4 Maidan Yaşam Merkezi

TUQA Lounge - Ankara İftar

Bilkent

devamını oku... Adres: Beytepe Mahallesi 1621. Sokak Ufuk Çarşısı No:1/1 Bilkent 3 - Ankara

By Erdal Fasıl Ocakbaşı - Ankara İftar

Yıldız

devamını oku... Adres: Hollanda Caddesi 4/A Yıldız-Çankaya-Ankara

Yarens Saklı Bahçe - Ankara İftar

İncek

devamını oku... Adres: Seçkin Sokak No:21 İncek-Ankara

Cilalı Meyhane - Ankara İftar

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3158. Cadde No:32 C Blok No:12 Yaşamkent-Ankara

Sarayköy Cennet Bahçesi Restoran - Ankara İftar

Kazan

devamını oku... Adres: Eski İstanbul Yolu 20. km No: 22 Yurtiçi Kargo karşısı Sarayköy Kazan-Ankara

Divan Pub - Ankara İftar

Tunalı

devamını oku... Adres: Tunalı Hilmi Cad. Güniz Sok. No:42 (Divan Otel İçi) Kavaklıdere-Ankara

İncek Sofrası - Ankara İftar

İncek

devamını oku... Adres: İncek Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:3 İncek-Ankara

Behzat Subaşı - Ankara İftar

Çankaya

devamını oku... Adres: Üsküp Caddesi (eski Çevre sok.) 11/A Çankaya-Ankara​

Rıfkı - Et Balık Mangal - Ankara İftar

Balgat

devamını oku... Adres: Türk Ocağı cad. No: 76/10 Balgat-Ankara


Ankara'da iftar yapabileceğiniz restaurantlar, iftar için zengin menülerini, iftar saatinde müşterilerin gözüne ve damaklarına hitap edecek şekilde sunmaktadır. Ayrıca ortam ne kadar kalabalık olursa olsun siparişleriniz en kısa sürede masanıza servis edilmektedir. Ayrıca Ankara'da iftar yapabileceğiniz restaurantlara daha girmeden önce kapıda güler yüzlü personeller tarafından karşılanarak masanıza oturana kadar eşlik etmektedirler. Böylece boş masa aramak ya da rezerve ettiğiniz masayı arama derdi son bulmaktadır.

Ankara'da iftar yapabileceğiniz restaurantlar, temiz masa örtüsü ve hijyenik çatal- bıçak takımı ile eksiksiz olarak masaya yerleştirilmiştir. Ayrıca menülerde yer alan her lezzetin tadı tuzu kısacası lezzeti tam yerindedir. Yani oruçta yemeklerin tadı ve tuzu genellikle eksik ya da fazla olurken Ankara'da iftar yapabileceğiniz restaurantlar da yemekler tam ölçüsü ile yapılmaktadır. Dolayısı ile lezzet konusunda herhangi bir kusur söz konusu değildir.

Eskiden ramazanın gelmesi ile beraber insanlar iftar ve sahur düzenlemelerini evde yapmaktaydı. Yani misafirler evde ağırlanırdı. Uzun yorucu bir günün ardından çok sayıda kişiye yemek yapmak ev hanımlarını bir hayli zorlamıştır. Yemeklere unutulan tuzlar ya da çokça eklenen baharatlar da yemeğin istenilen lezzeti yakalanamamasına neden olmuştur. Ayrıca çok çeşit yemek, ardından tatlısı derken menü uzayıp gitmektedir. Ancak Ankara'nın bir ucundan diğer ucuna kadar her sokağında ailecek iftar yapılabilecek yerler mevut olduğu gibi iftar davetleri içinde tercih edilebilir. Yani eski ramazanlar artık Ankara'da iftar yapabileceğiniz restaurantlar ile günümüzde yeni Ramazan geleneklerini oluşturmaktadır.

Ankara'da iftar yapabileceğiniz restaurantlar, hamur işleri, ana yemeği, sebzesi, eti, bakliyatı derken çok sayıda malzemelerin konu olduğu enfes lezzetler ile müşterilerine hizmet etmektedir. Ayrıca iftar ve sahur organizasyonları ile müşterileri için davet programlarına da ev sahipliği yapmaktadır.

Ramazan ayında insanlar sadece yemek ile kendilerini sınırlandırmazlar. Davranışlarına ve konuşma tarzlarına da oldukça dikkat ederler. Aynı şeyler mekanlarda uygulanan hizmet tarzındaki anlayış içinde geçerlidir. Mesela Ankara gibi kültür zenginliğine sahip şehirlerde başta restaurantlar olmak üzere mekanlarda iftar için düzenlemelere gidilmektedir. Eğlence tarzı, menüde yer alan yiyecek ve içecekler gibi. Ankara'da iftar yapabileceğiniz restaurantlar, büyük küçük herkese hitap eden ortam ve menülere sahiptir. Ramazan'ın ruhunu en iyi şekilde yaşamak için mutlaka bu adrese gelmelisiniz.

Ramazan ayı için etli, pilavlı, salçalı yemekler, hamur ve şerbetli tatlılar ile dolu bir menü oluşturulmaktadır. Çoğu insan bu menüden hoşnut olurken kimileri daha sağlıklı ve hafif yemeklerden yana tercih yapmak ister. İşte sağlıklı ve hafif yemekler isteyenleri, Ankara'da iftar yapabileceğiniz restaurantlara davet ediyoruz. Memleket özlemi yaşayanlar, memleketinin o doğal ve çok lezzetli yemeklerini, tatlılarını özleyenler Ankara'da da bu lezzetleri kolayca bulabilecektir. Nerede mi? Ankara'da iftar yapabileceğiniz restaurantlar, yöresel yemekler, yöresel tatlılar ile her yörenin yemekleri tek çatı altında toplanmaktadır. Dolayısı ile uzun süredir yemediğiniz yemekler, lezzetini unuttuğunuz tatları Ankara'da iftar yapabileceğiniz restaurantlar da bulabilirsiniz.

Ankara'da iftar yapabileceğiniz restaurantlarının fiyatları, pahalı olduğu gibi ucuz fiyatlarda vardır. Bu fiyatlara restaurantın bulunduğu yere, mekâna göre değişmektedir. Eğer kalabalık bir iftar yemeği düşünüyorsanız uygulanan indirim fırsatları ile hesabın kabarık gelmesinden korkmanıza gerek yok.