ANKARA İFTAR MENÜLERİ VE FİYATLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA İFTAR MENÜLERİ VE FİYATLARI

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte herkeste heyecanlı bir bekleyiş başlamıştır. Bu heyecan sadece halkta değil iftar yerlerinde de bu heyecan kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlamıştır. Ramazan ayının manevi atmosferi her yanı iyice sarmış durumdadır.

Ankara iftar mekanlari için tıklayın
Ankara İftar

Hatta bu neşe ve heyecan kendini en çok ta iftar menüleri ve iftar programlarında hissettirmektedir. Hal böyle olunca da iftar menülerinin nasıl olacağı ve bir de iftar menülerinin fiyatları merak konusu olmaktadır. Çünkü iftar yapılacak yerlerde iftar menülerine iftar şenlikleri de dahil edilebilmektedir. Tabi bu Ramazan şenlikleri her iftar yerinde uygulanan bir uygulama olmadığı için sadece iftar menüleri ve fiyatlarını araştırmak gerekecektir. Böylelikle bütçenize en uygun iftar menülerini, size en uygun iftar yerlerinde kolayca bulabilirsiniz.

Ankara son derece büyük ve alternatiflerin son derece bol olduğu bir şehirdir. Ankara'nın bu avantajları Ramazan ayında iftar menüleri için de geçerlidir. Artık ilk iftara sayılı günler kala Ankara'da iftarda hizmet verecek olan iftar yerleri de son hazırlıklarını tamamlamış durumda. Nitekim bu hazırlıklardan en önemlisi Ankara iftar menüleri ve fiyatlarıdır. Az öncede belirttiğimiz gibi Ankara çok büyük bir şehir ve alternatiflerin de en bol olduğu şehirdir. Bu Ramazan'da da iftarınızı bir iftar yerinde yapmak istiyorsanız o zaman kısa bir araştırma ile size en uygun iftar yerlerini ve iftar menü fiyatlarını kolayca öğrenebilirsiniz. Ama yine de sizler için bu Ramazan'da Ankara iftar menüleri ve fiyatları nasıl olacak diye bir araştırma yaptık. Genel olarak Ankara iftar menüleri ve fiyatlarına bir göz atacak olursak;

  • İftariyelik tabağı: hafif ve atıştırmalık tarzı bir iftar menüsü istiyorsanız o zaman bu menü tam da size hitap ediyor. İçeriği bal, kaymak, reçel çeşitleri, sucuk, pastırma, yumurta, peynir çeşitleri ve zeytin çeşitleri olarak genel bir sıralama yapılabilir.
  • Ara sıcak yemekler: genel olarak börek çeşitleri tercih edilmektedir.
  • Ana yemek: her iftar yerinde ana yemek ağırlıklı olarak et yemeklerinden tercih edilir. Fakat isteğe göre ana yemek çeşitleri değiştirilebilir. Kırmızı et yemekleri, beyaz et yemekleri ya da balık olarak ana yemek alınabilir.
  • Salata: mevsim salata yaz aylarında iftar menülerinin vazgeçilmezidir.
  • Tatlılar: iftar menülerinde çok çeşitli tatlılar tercih edilmektedir. Ama en çok tercih edilen tatlılar ilk olarak sütlü tatlılar sonrasında şerbetli tatlılar ve meyve çeşitleridir. Güllaç Ramazan ayının vazgeçilmez sütlü tatlısıdır ve tercih listesinin ilk sırasında yer almaktadır. Şerbetli tatlılarda ise kadayıf ilk tercihtir. Ve yanında da dondurma.
  • İçecekler: meşrubatlar, ayran, şerbet ve tabi ki çay.
Ramazan ayında sofraları renklendiren iftar menüleri genel olarak bu saydığımız maddelerden hazırlanmaktadır. Peki, ama bu yıl için Ankara iftar menüleri ve fiyatları nasıl olacak? Bu soruyu da sizler için araştırdık. Ankara'da onlarca iftar yeri çok daha geniş bir kesime hitap edebilmek için geniş yelpazeli bir iftar menüleri ve fiyatları hazırlamıştır. Bu fiyatlar genel olarak 29 TL ile 79 TL aralığında değişmektedir. Ama bu fiyatların Ankara'nın semtleri ve mahallelerine göre değişiklik gösterebileceğini belirtmemizde fayda vardır. Ayrıca bu fiyatlar genel Ankara iftar menüleri ve fiyatlarıdır. Sizin isteyeceğiniz menüye göre ve iftar yerlerinin uygulayacağı kampanyalara göre iftar menü fiyatlarında bir değişimin de olabileceğini belirtmemizde fayda vardır. Bu sebeple iftar yerini belirlemeden önce bir rezervasyon yaptırarak hem yerinizi hem iftar menünüzü hem de iftar menü fiyatını belirlemenizde fayda vardır. Böylece iftarda oldukça kalabalık olan Ankara iftar yerlerinde geri dönmek zorunda kalmamış olursunuz.