ABİDİNPAŞA İFTAR MEKANLARI – ANKARA

blog yazısı ekle !

ABİDİNPAŞA İFTAR MEKANLARI – ANKARA

Abidin paşa, Mamak ilçesinde bulunan bir mahalledir. Ancak Ankara'nın büyük şehir olması içerisinde yer alan ilçelerin ve hatta mahallelerinde büyük ve kalabalık olasından kaynaklanmaktadır. Tıpkı Abidin Paşa mahallesinde olduğu gibi. Osmanlı döneminde Abidin Paşa olarak bilinen bir Vali Ankara'ya iş gerekçesi ile gönderilir. O günden sonra bu mahalle ismin dönemin valisinden almıştır diye rivayet edilir.

Ankara'nın her köşesi tarihin bir olayına tanıklık etmiştir. Rivayetlere göre Abidin Paşa mahallesi de bunlardan biridir. Zaman içerisinde de böyle anılmaya devam etmiştir ve günümüze kadar süregelmiştir. Ankara'nın kalabalık mahallelerinden biridir. Ramazan, Ankara'nın bu mahallesine uğramadan geçmiyor. Halkın yanı sıra Abidin Paşa iftar mekanları – Ankara da Ramazan koşuşturmacasının yaşandığı adreslerdendir. Yani tarihin ruhunu derinlemesine hissedeceğiniz pek çok olay, yer ve isme Ankara'da rastlamak mümkündür.

Ramazan'ın şüphesiz en keyifli yanı lezzetli yemekler ile donatılmış sofra etrafında toplanıp sabır ile oruç açmayı beklemektir. Ailecek iftar yapmak, arkadaşlar ile edilen sohbetler ile renklenmiş bir iftar sofrası Abidin Paşa iftar mekanları – Ankara da bulabilirsiniz. Hafif bir iftar başlangıcı olan iftariyeliğin lezzetli çeşitleri, ardından gelen yemeklerin de hafif olması iftar süresince şişkinlik hissi oluşturmadan rahat bir akşam geçirmenizi sağlayacaktır. İftar sofralarının şölene dönüştürüldüğü Abidin Paşa iftar mekanları – Ankara müşterilerini Ramazan boyunca ağırlamaktadır.Ankara'nın her caddesine, her köşe başına bir iftar mekânı konumlandırılmıştır. Bu seferde Abidin Paşa iftar mekanları – Ankara karşımıza çıkıyor. Eğer hala gidip lezzetli yemeklerini tatmadıysanız, ortamdaki atmosferi solumadıysanız ramazanın başlaması ile beraber iyi bir fırsat doğmuştur.

Abidin Paşa iftar mekanları – Ankara, çeşitli mutfakların Ankara'daki en iyi temsilcileri arasındadır. Çünkü lezzetlerin mutfağına uygun, tariflerin ve tatların özellikleri korunarak müşterilere sunulmaktadır. İftarda da bu başarının korunması müşterilerin büyük ilgisine maruz kalmaktadır.

Abidin Paşa iftar mekanları – Ankara, diğer aylarda da bir veya birkaç kez uğramış olabilirsiniz. İş dönüşü, okul çıkışı ayak üstü bir şeyler yemek için uğramışsınızdır. Gerek öğle yemeklerinde gerekse akşam yemekleri için sık sık uğranılan Abidin Paşa iftar mekanları – Ankara, iftarda da aynı yoğunluk ile karşılaşmaktadır. Mekanların menüsünün Ramazan ayına uygun çeşitler ile donatılarak hazır hale getirilmiştir.

Abidin Paşa iftar mekanları – Ankara da yer alan her mekânın kendine özgü mekân özellikleri ve menü özellikleri bulunmaktadır. Bütün bunların yanı sıra kimisinin manzarası, kimisinin bahçesi, kimisinin fiyatları, kimisinin mutfak lezzetleri. Her biri birbirinden ayrı ve farklıdır. Böylece Ankara'da iftar sofraları için seçilen mekanlar da farklılaşmaktadır. Ankara da ramazanı yaşamak oldukça keyiflidir. Çünkü iftar menüleri gibi detayları da benimseyen şehir daha nice Ramazan eğlenceleri, etkinliklerini de gün yüzüne çıkarmaktadır.

Ankara'da iftar için daha önce birçok mekân görmüş veya iftar sofrasında oturmuş olabilirsiniz ancak Abidin Paşa iftar mekanları – Ankara'yı daha önce deneyimlememiş olanlar ve daha önce uğrayanalar da Ramazan bitmeden mutlaka tekrar giderek iftar menüsüne, Ramazan konseptine bir göz atmalıdır.

Abidin Paşa iftar mekanları – Ankara, geçmişin tozlu raflarına gömülmüş geleneksel menüler ile detayları hissetmeye ne dersiniz? Adını duymadığınız, bol malzemelerin yer aldığı yemekleri Abidin Paşa iftar mekanları – Ankara, menüsünde bulabilirsiniz. Ayrıca iftarda ya doymazsam diye şüphelenmeye gerek yok. Çünkü porsiyonlar bol kepçe usulüne göre doldurulmaktadır. Böylece iftar sofrasından doymadan kalkmak söz konusu değildir. Siparişlerin dışında mekanların sundukları lezzetler ile unutulmaz bir iftar geçireceksiniz. Böylece masadan tam anlamı ile doyarak kalkacaksınız.