2019 RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN? KAÇ GÜN RESMİ TATİL OLACAK?

blog yazısı ekle !

2019 RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN? KAÇ GÜN RESMİ TATİL OLACAK?

Bayramlar, adından da anlaşılacağı üzere sevinç günleridir. Bilindiği üzere Ramazan ve Kurban Bayramı olarak adlandırılan iki dini bayramımız bulunmaktadır. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte, Rabbimize hakkıyla bir kulluk ederek Ramazan bayramına tamamen günahlardan arınmış bir şekilde girmek herkesin ilk arzusudur. Bu konuda peygamber efendimizin bir duasında "Allah'ım Recep ve Şaban ayını bize mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına ulaştır." Şeklinde dua ederdi. Ramazan ayının hemen arkasından gelen Ramazan Bayramı ise bu bağışlanmanın bayramı olarak kabul edilir.

Ankara iftar mekanlari için tıklayın
Ankara İftar

Bayramlar, bizim kültürümüzde oldukça önemli bir yere sahiptir. Bayrama sayılı günler kala başlayan hazırlıklar arife gününe kadar devam eder ve bayram namazı ile artık resmen başlayan bayram kendini iyice belli eder. Bayramlarda aile büyüklerinin evlerinde toplanarak bayramlaşma başlar. Hayatta iseler bu genel olarak anne ve baba evinde toplanma şeklinde gerçekleştirilmektedir. Ardından komşular, akrabalar şeklinde devam eder. Ulaşılamayacak kadar uzak akrabalar için ise telefonla bayramlar kutlanır. Bu durum herkes için oldukça memnun edicidir. Fakat artık iş hayatının başlamasıyla birlikte bayramlaşma fasılları artık uzaktan ve telefonla yapılmaktadır. İşte bu durumlar için bayramlar resmî tatil olarak belirlenmiştir. Herkes bayram planlarını bu resmî tatil günlerine göre ayarlayarak bayramlarını aileleri ile birlikte geçirmeyi amaçlamaktadır. Bu sebeple herkes önceden Ramazan Bayramı için hazırlık yapabilmesi için 2019 Ramazan Bayramı ne zaman? Kaç gün resmî tatil olacak? Sorusuna cevap aramaktadır. Küçük bir araştırma yaparak 2019 Ramazan bayramının tarihini ve hangi güne geleceğini bulabilmek oldukça kolaydır. Sizler için bir araştırma yaptık ve 4 Haziran 2019 Salı günü başlayacak olan Ramazan Bayramı 7 Haziran 2019 Cuma gününe kadar devam edecektir.

Ramazan bayramında aile ziyaretine gidebilmek için sadece bayram günlerini bilmek yeterli olmuyor. Bu sebeple 2019 Ramazan Bayramı ne zaman? Kaç gün resmî tatil olacak? sorusuna da tam bir cevap vermek gerekir. Bu konuda kesinleşmiş bir karar olmadığını belirtelim. Fakat herhangi bir değişiklik olmadığı sürece arife günü başlayacak olan resmî tatil Ramazan bayramının 3. Günü sona erecektir. Yani yaklaşık olarak 4 günlük bir resmî tatil uygulanacağı tahmin ediliyor. Tabi az önce de belirttiğimiz gibi şu an kesinleşmiş bir durum yoktur ve tatilin uzatılabilmesi durumu da söz konusu olabilir. Uzun yola gidecek kişiler ayarlayacağı biletler ya da yolculuk için yapılması gereken hazırlıklarda bu resmî tatil günlerine bağlı olarak değişecektir. Tabi yıllık izinlerini de 2019 Ramazan Bayramı ile birleştirerek daha uzun bir aile ziyareti düşünen kişiler de yine 2019 Ramazan Bayramı ne zaman? Kaç gün resmî tatil olacak? Sorusunun kesinlik kazanmasını beklemektedir. Bu konuda küçük bir hatırlatma yapmamızda fayda vardır. O da yaklaşan Ramazan Bayramı ile birlikte hem ulaşımda hem de kiralık konutlarda büyük bir yoğunluk yaşanacağı ön görülüyor. Bu da fiyatların artacağı anlamına gelmektedir. Bu sebeple erkenden 2019 Ramazan Bayramı rezervasyonlarınızı yaptırmanız ya da biletlerinizi almanız halinde oldukça uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Ayrıca az önce de bahsettiğimiz gibi Bayramlarda yaşanacak yoğunluk sebebiyle trafikte daha dikkatli olmanız Ramazan bayramının neşesine gölge düşmesini önleyecektir.

Her sene Ramazan bayramının ne zaman geleceği ve resmî tatil günleri herkesin merak konusu olmaktadır. Hal böyle olunca da her sene bir sonraki sene için hazırlıklar yapılmaktadır. Bu sebeple çalışan ama özellikle de memurlar için 2019 Ramazan Bayramı ne zaman? Kaç gün resmî tatil olacak? Sorusu daha fazla bir anlam kazanmaktadır. Resmî tatil için net bir sonuç için sürekli olarak takipte kalmak ve gündemi takip etmekte fayda vardır.